"Възраждане" внесе обречен вот на недоверие

По-рано днес Костадин Костадинов обяви, че „Величие” са се подписали и се водят разговори с депутатите от МЕЧ. А Радостин Василев обяви, че ще подкрепят.
Мотивът на „Възраждане” за искания вот на недоверие е провал на кабинета в сферата на външните работи. Костадин Костадинов каза, че е наясно, че математически сметката няма да излезе и вотът няма да мине, но допълни, че опозицията все пак трябва да казва своите мотиви и аргументи.
На този фон от ГЕРБ-СДС казаха, че това има една единствена цел - да спре България по пътя ѝ към еврозоната. А иманно това е основната цел на кабинета.
„Като знам колко трудно и крехко се направи това правителство и колко е разбита опозицията, всичко това може да има една цел - спиране на пътя към еврозоната. Еврозоната дисциплинира страните, не могат да фалират банки, застрахователни компании. На първа скорост, равноправни членки на Шенген и еврозоната. И това ще направя за вас. Всичко останало е препятствия, които трябва да преодолеем. Ако този кабинет не оцелее, поне още 3-4 години няма да се създаде кабинет”, заяви Бойко Борисов.
И от ПП-ДБ определиха като цел номер 1 еврозоната.
„Ние няма да подкрепим такъв вот на недоверие за външната политика, защото е ясно „Възраждане” къде стоят. Ние сме заявили нашата политическа позиция, че трябва да работим с всички възможни сили България да стане член на еврозоната. Това е последното усилие за пълноправното ни членство в ЕС. Така че, да, добре е да има редовна власт. Имаме нагласа да не дестабилизираме държавата”, заяви Атанас Атанасов.
А според Делян Пеевски вот на недоверие би бил загуба на време. „Виждам основание всички в тази зала да започнат да работят за хората. Тежко е положението в страната. Всичко друго е безсмислено, няма да има скоро избори, не може да падне това правителство, всичко смислено, което се направи с този бюджет, аз ще го подкрепям”, заяви Пеевски.
Моля, подкрепете ни.





