След като вчера кабинетът реши да позволи разходките на родители с деца и спортуващи хора, градовете в страната поетапно започнаха разхлабване на мерките.

В Бургас изцяло пада възрастовото ограничение за разходки в Морската градина, парковете, както и по плажната ивица.

Общинският кризисен щаб реши, че в града няма да бъдат санкционирани лица, които се движат по двама, спазват дистанция и носят маски.

Обособени са 21 входа на морската градина, а алеите са обозначени със стрелки.