Реклама / Ads
13| 9877 |01.07.2025 НОВИНИ

Войниците от паметника на съветската армия отиват на Бузлуджа

.
Пътници към чинията
Фигурите от демонтирания монумент са неподходящи за предвидената площадка в Музея на тоталитарното изкуство. Това се посочва в писмо на областния управител, към което има становища на Министерството на културата и Националната художествена галерия. Писмото е изпратено до кмета на столичния район „Средец“ Трайчо Трайков.
 

Причините, изброени в писмото, са да не се смачка тревата и да не се засенчат останалите експонати, посочва Трайков на страницата си във фейсбук.

 

„От мен се иска становище и евентуално предложения. Подготвихме становище, в което предлагаме да се разгледа вариант за някъде около чинията на Бузлуджа. Не съм си позволявал да напомня за желанието на някои местни власти да приютят фигурите, тъй като съм убеден, че и в тези градове има хора, които не споделят ентусиазма на кметовете си за домакинство“, пише още кметът на район "Средец" в София.

 

Демонтажът на паметника започна преди повече от година и половина. Фигурите бяха премахнати през 2024 година, но постаментът стои и до днес, докато не се вземе решение за бъдещето на Княжеската градина. Остават и металните заграждения около него.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 938 |20.12.2025 Жена остави инвалидната си количка и пътува в Космоса . 0| 965 |20.12.2025 Представители на САЩ, Египет, Катар и Турция се срещнаха, за да преразгледат плана за Газа . 0| 1299 |20.12.2025 Queens of the Stone Age пуснаха за свободно гледане концерта си от парижките катакомби . 2| 1611 |20.12.2025 Зеленски призова САЩ да окажат повече натиск върху Русия

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads