0| 4195 |30.08.2017 НОВИНИ

Волейболистите ни сразиха финландците на Европейското

.
Мъжкият ни национален отбор по волейбол се класира за четвъртфиналите на Европейското първенство в Полша. В плейофите за място в топ 8 „лъвовете“ се наложиха с 3:1 (23:25, 25:21, 25:11, 25:12) над коварния тим на Финландия.

Въпреки че загубиха първия гейм, възпитаниците на Пламен Константинов не допуснаха изненада и си заслужиха място в следващата фаза.

Срещата в зала "Таурон Арена" в Краков започна равностойно, като първият гейм вървеше точка за точка. За съжаление българите допуснаха твърде много грешки от начален удар, което натежа в края и позволи на финландците да отмъкнат първата част с 25:23 в тяхна полза.

Равностойно бе и началото на втория гейм, но постепенно трикольорите взеха инициативата, оттегляйки се при второто техническо прекъсване с преднина от 4 точки – 16:12. До края на гейма българите удържаха аванса си и изравниха резултата след 25:21.

В третия гейм, след много силна игра, България буквално отвя съперника си с 25:11.

В заключителния четвърти гейм „лъвовете“ не изпуснаха инициативата и след солидно представяне стигнаха до крайния успех с 25:12.

В четвъртък, в спор за място на полуфиналите, тимът ни ще се срещне със състава на Сърбия, който завърши на първо място в група A, съобщава НТ.