Реклама / Ads
0| 4557 |14.08.2019 НОВИНИ

Втори ден блокада на пътя към сметището в Шишманци

.
Сметището на с. Шишманци
Сметището в Шишманци продължава да дими, продължава и недоволството на хората от селата. Четири пожарни екипа са все още на място. Те реагират и се опитват да изгасят пламъците които се появяват на отделни места.
 

 В сметището има и проверка на екоинспектори от Пловдив, съобщава бТВ.


Стотици хората от няколко села за втори ден излязоха на протест. Недоволството име е заради това, че димът вече трайно се е настанил в домовете им. Протестиращите затвориха рано сутринта пътя до завода за отпадъци и горящото сметище. По думите им в него има многократно пожари, защото това не е завод а сметище. Смятат, че палежите са умишлени, за да се освобождава място и отново да се пълни боклук.


Мобилните станции на екоинспекцията в Шишманци отчитат леко завишение на азотни и серни оксиди и на фини прахови частици. Според инспекторите няма основание за притеснения, въпреки, че повишените стойности да могат да се отразят неблагоприятно на хората с белодробни проблеми. Жителите от селата обаче не вярват на обявените резултати и настояват заводът да бъде затворен.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 1311 |20.12.2025 Жена остави инвалидната си количка и пътува в Космоса . 0| 1331 |20.12.2025 Представители на САЩ, Египет, Катар и Турция се срещнаха, за да преразгледат плана за Газа . 0| 1658 |20.12.2025 Queens of the Stone Age пуснаха за свободно гледане концерта си от парижките катакомби . 2| 1987 |20.12.2025 Зеленски призова САЩ да окажат повече натиск върху Русия

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads