Реклама / Ads
12| 6012 |30.09.2015 НОВИНИ

Зам.-министър Дамянова: Престъпление е саботирането на закона за образованието

.
Милена Дамянова
Липсата на кворум не означава липса на интерес към законопроекта, а означава безотговорност от страна на БСП. Това каза в сутрешния блок на БНТ зам.-министърът на образованието Милена Дамянова по повод вчерашното провалено извънредно заседание на парламента, на което трябваше да бъде приет на второ четене Закона за предучилищното и училищното образование.
 
БСП всячески се опитват да саботират този законопроект. Бавенето на закона вече равносилно на престъпление. В изготвянето на този законопроект участваха много хора в продължение на години, експертите даваха мнения, остана само политиците да си свършим работата. Колегите явно не искат реформа, явно искат децата ни да продължават да се представят зле в класациите да грамотност, а бизнесът да казва, че нямаме достатъчно добре подготвени кадри, заяви Дамянова.

По думите й социалистите си правят пиар, бавейки образователната реформа.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 267 |14.12.2025 Кои метали преобръщат световната икономика през 2026 г. . 12| 1131 |14.12.2025 Сталин избива милиони, за да е весел животът. Днес над милион гинат в Украйна като "освободители" . 2| 934 |14.12.2025 Еврокомисията с нов иск срещу България – за обществените поръчки . 2| 1608 |14.12.2025 Кървав атентат с много убити евреи на плаж в Сидни

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads