Реклама / Ads
0| 4319 |20.01.2023 НОВИНИ

Започна изграждането на жп участъка от Петърч до Драгоман

.
Започна строителството на железопътния участък от Петърч до Драгоман, който е част от жп магистралата до Сърбия и европейския коридор „Изток – Запад“. Строителството включва удвояване на 17 километра жп-участък и модернизация на 4 километра единична жп линия.
 

Началото на железопътния участък от Петърч до Драгоман беше поставено от вицепремиера по управление на европейските средства Атанас Пеканов, генералния директор на Националната компания "Железопътна инфраструктура Златин Крумов и председателя на Управителния съвет на компанията Кристиян Кръстев.

Строителството на отсечката от Петърч до Драгоман включва удвояване на 17 километра жп-участък и модернизация на 4 километра единична жп линия.

 

Ще бъде постигната скорост до 160 километра в час, с което времето за пътуване от София до Драгоман с влак ще се съкрати двойно. Ще бъдат подновени коловози, перони и контактната мрежа. Ще се изгради нова жп-гара Сливница и ново приемно здание-Петърч. Гарата в Алдомировци ще бъде реконструирана.

 

В рамките на проекта ще бъдат изградени пет пътни надлеза, два жп надлеза, една жп естакада и нова водоотводна система за целия участък. За по-голяма безопасност се предвиждат нови системи за сигнализация и телекомуникация. Железопътните прелези ще бъдат премахнати и заменени от пресичания на две нива.

 

Вицепремиерът Пеканов посочи, че европейските средства се разпределят към ясни приоритети, които са свързани с екологията и "зеления преход".Според Пеканов

железопътният транспорт ще допринесе за това.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 2532 |03.10.2025 Промени и закъснения в БДЖ след паднали дървета . 4| 3660 |21.05.2025 238 млн. лв. по спешност: правителството лепи стари пукнатини в жп строителството . 0| 3099 |18.03.2025 ЕРМ Запад инвестира над 1.5 млн. лв. в електроразпределителната мрежа в област Благоевград през 2025 г. . 7| 4582 |23.12.2024 За какво и за кой кабинетът "Главчев" развързва кесията предколедно, платени са 200 млн.лв. /обновена/

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads