Реклама / Ads

 

0| 2225 |13.09.2021 НОВИНИ

Завърши Националната регата по гребане „Купа Липник“ – Русе

.
На 11 и 12 септември се проведе Националната регата по гребане „Купа Липник“ – Русе. Тя се организира от клуб по кану-каяк „Локомотив“ под егидата на Община Русе.

„С екипа ми полагаме ежедневни усилия гребните спортове в Русе да се възродят и съм щастлив, че русенски клуб дава възможност на състезатели от цяла България да премерят сили точно тук. На всички участници и родителите им пожелавам успех в днешното състезание“, приветства спортистите кметът Пенчо Милков.

 

В надпреварата се включиха момчета и момичета, юноши и девойки от 8 клуба по гребане от цялата страна. Те се съревноваваха на 3000 м. кану и 3000 м. каяк и на щафета, а главен съдия беше бронзовият медалист от олимпиадата в Атланта Милко Казанов.

        

Дисциплина 3000 м. Каяк момчета

1. място Симеон Мъсков - Тракия /Пловдив/ с време 15:34, 13 мин

2. място Никола Атанасов- Асеновград/ с време 15:34, 46 Мин

3. място Герасим Петров- Локомотив/Русе с време 15:38, 47 мин

 

Дисциплина 3000 м. Кану момчета

 

1. място Божидар Ножаров- Чипилски/ с време 16:59, 38 мин

2. място Каан Ахмедов- Асеновград/ с време 17:37, 38 мин

3. място Алекс Георгиев- Чипилски/ с време 17:53, 24 мин

 

Дисциплина 3000 км. Каяк момичета

 

1. място Радостина Ангелова- Тракия/ Пловдив с време 16:45, 87 мин

2. място Татяна Каварджикова- Асеновград/ с време 16:52, 63 мин

3. място Стефания Тошева-Левски Сф/ с време 17:43,28 Мин.

 

Дисциплина 3000 м. Каяк юноши

 

1. място Георги Николов- ЦСКА Сф/ с време 14:00, 75 мин

2. място Теодор Иванов- Локомотив/ Русе с време 14:24, 56 мин

3. място Емилиян Атанасов- Локомотив/ Русе с време 14:33, 17 мин

 

Дисциплина 3000 м. Кану юноши

 

1. място Преслав Георгиев- Локомотив/Русе с време 16:13, 60 мин

2. място Даниел Донов- Тракия/ Пловдив с време 16:28, 72 мин

3. място Димитър Петров- Тракия/ Пловдив с време 17:26, 66 мин

 

Дисциплина 3000 м. Каяк девойки

 

1. място Ивона Цветкова- Локомотив/ Русе с време 15:54, 00 мин

2. място Йоана Бъчварова- Локомотив/ Русе с време 16:48, 88

3. място Габриела Филева - Тракия/ Пловдив с време 16:56, 34 мин

 

Дисциплина 3000 км. Щафета смесена / юноши и девойки

 

1 място Емилиян Атанасов; Преслав Георгиев; Ивона Цветкова- Локомотив) Русе с време 14:22, 46 мин

2. място Ванелин Петров; Даниел Димов; Габриела Филева- Тракия/ Пловдив с време 15:02, 24 мин

3. място Иван Вангелов; Божидар Ножаров; Ива Маринова- Чипилски с време 15:26, 89 мин

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads

ОЩЕ ПО ТЕМАТА

. 4| 2317 |31.08.2021 САЩ завършиха евакуацията на силите си от Афганистан . 3| 2589 |07.08.2021 Боряна Калейн завърши пета в многобоя в Токио . 1| 2708 |02.08.2021 Националната детска болница трябва да е в района на Медицинска академия . 0| 2415 |02.08.2021 Започна обществена дискусия за бъдещето на Националната детска болница

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads

БЛОГОВЕ