Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
3| 4793 | НОВИНИ

Зоран Заев потърси помощ на среща с Борисов в МС

Премиерът Бойко Борисов
Премиерът Бойко Борисов
Македония има подкрепата ни за присъединяване към ЕС и НАТО. Много държим по демократичен път да бъде решена политическата кризата. Категорично против сме всякакви изказвания за федерализация на Македония.
 
Това каза премиерът Бойко Борисов след срещата си с лидера на опозиционния Социалдемократически съюз на Македония (СДСМ) Зоран Заев, предаде Фокус.
Борисов поясни, че на срещата са присъствали още министърът на външните работи Даниел Митов и Янаки Стоилов от "БСП лява България".

„Държим управляващите и опозицията да намерят общ език, какъвто Европа изисква. Не се месим във вътрешните работи на страната, но ни притеснява, че там има политическа криза и то на нашата граница и то с един народ, който е най-близък на България. Направихме срещата и с българската опозиция, за да покажем, че в България не се делим на леви и десни, когато става въпрос за такива проблеми", заяви премиерът Бойко Борисов.

Мястото ни е в ЕС и НАТО и с европейските институции се опитваме да намерим решение на кризата, която засяга не само Македония но и целия регион, каза лидерът на опозиционният Социалдемократически съюз на Македония (СДСМ) Зоран Заев след срещата си с премиерa Борисов.

Заев напомни, че Македония е голям приятел на България. Той съобщи, че е уверил премиера Борисов, че се търсят всички възможни начини за намиране на решението на кризата.

Той посочи, че е имал възможността да уведоми първите мъже в България за развитието на кризата в Македония и кои са начините за разрешаването й.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Заев във ФБ: Оставките са стъпка към края на Груевски 6| 5374 | Заев във ФБ: Оставките са стъпка към края на Груевски Близнашки: Ако Миков не ни потърси за референдума, ще се видим в съда 12| 5724 | Близнашки: Ако Миков не ни потърси за референдума, ще се видим в съда Стефан Цанев: Сгрешихме, че не потърсихме отговорност от БКП 99| 17579 | Стефан Цанев: Сгрешихме, че не потърсихме отговорност от БКП  Зоран Живкович идва като гост на ББЦ 14| 6175 | Зоран Живкович идва като гост на ББЦ

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads