Реклама / Ads
0| 4600 |01.08.2017 АКТУАЛНО

14-годишно дете даде 55 000 лева на ”ало” измамници

.
Измамникът - 32-годишният Стоян Михалев, е стар познат на полицията и е задържан още същия ден. Парите са върнати на семейството, а мъжът е наказан с 10 месеца затвор, по бързата процедура, след като е признал вината си.
 

Измамниците се обадили на стационарния телефон в дома на детето.

 

"Мъжът се представил за полицай и разказал, че съвместно с екип на NOVA извършват операция по установяване на телефонни измамници", обясни заместник апелативният прокурор на Бургас Йовита Григорова.

 

Детето трябвало да му помогне, като му даде всички пари, които са налични в къщата. Момиченцето изпълнило нарежданията и поставило 28 700 евро в торба, която изхвърлила през балона, както му било съобщено да направи.

 

В последствие детето позвънило на своя баща, за да му каже, че е успяло да помогне на полицията. От своя страна бащата уведомил полицията. Още същия ден униформените задържали извършителя и намерили парите.

 

"Сумата е била скрита на две места. На едно от местата парите са били добре скрити", съобщи Калоян Калоянов, директор на Областната дирекция на МВР в града. Работата по случая продължава, за да се откртият и други участници в схемата.

 

До момента Стоян Михалев е осъждан за 6 престъпления - три пъти за управление на кола без книжка, един път за грабеж, един пърт за кражба и един път за закана за убийство. За заканата той е бил осъден наскоро на 7 месеца условно, така че ще трябва лежи в затвора общо 17 месеца.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 28| 15589 |23.07.2025 Иван Костов: ПП-ДБ и ГЕРБ може да имат общ кандидат за президент, има риск от румънски сценарий . 0| 2496 |23.07.2025 Как пожарите припомниха хроничните проблеми на София с въздуха . 0| 2171 |23.07.2025 Нескопосан PR или несръчна клоунада . 0| 2219 |23.07.2025 Старци-разбойници ще управляват бежанските кризи в България

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads