Реклама / Ads
0| 10411 |18.07.2017 АКТУАЛНО

Фишекът ”Малорусия” не гръмна

.
Обявената днес от лидера на самопровъзгласилата се Донецка република нова държава Малорусия се оказа празен фишек. Налудничавите идеи на Захарченко не бяха възприети дори и от най-близките му съратници сред проруските сепаратисти в Източна Украйна.
 
От Луганск обявиха, че не са участвали в създаването на Малорусия и се учудиха от изявлението на Захарченко. В Донецк бивши висши представители на управляващите военизирани структури също казаха, че заявеното е безумие. Така и не стана ясно кои точно "представители на украинските региони" са подкрепили идеята.

От Киев реагираха сдържано, президентът Порошенко написа в социалните мрежи, че по всичко личи настъпването на края на проруските сепаратисти. Той посочи само, че по всичко изглежда, предишния проект Новорусия се е провалил и сега някои заиграват с ново име-Малорусия.

От Москва засега няма реакция, възможно е темата въобще да не бъде коментирана. В навечерието на обсъждане на новите американски санкции срещу Русия, които могат да ударят тежко енергийните компании на страната, Малорусия е последното, което Путин би искал.

Така че закриването на Украйна и преучредяването на нова държава на нейно място засега се отлага в неопределено бъдеще. Много по-вероятно е Кремъл да смени политиката си и да спре подкрепата за сепаратистите, чиято военна сила в голямата си част е от руски редовни войници. За Захарченко ще остане популярността, която придоби с бомбастичните си изявления. Не е ясно колко дълго обаче той ще остане начело на Донецк при тези си явно несъгласувани акции.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 2| 2466 |03.07.2025 „Ако не се борим сега…“. Кримските татари се страхуват от нова историческа несправедливост . 5| 50507 |03.07.2025 Украински депутат: Някои ни отнемат териториите, а други – минералните ресурси . 0| 8024 |02.07.2025 „Не е част от преговорите“ – ЕС не обмисля компромис за Тръмп по технологичните правила . 0| 30343 |01.07.2025 Путин нахлу в Украйна с танкове. В останалата част от Европа – с туитове

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads