Тази сутрин отново станахме свидетели на закъсали автобуси, задръствания, масово нарушаване на БУС лентите, основните булеварди започнаха да се чистят близо 12 часа след началото на снеговалежа. Автобусите и тролейбусите буксуваха, някои не можеха изобщо да изкатерят по-стръмните отсечки, градският транспорт като цяло е натрупал около 80 минутни закъснения, а някои линии към Витоша, Бистрица и Железница изобщо не са се движили сутринта.
Въпреки че само преди няма и месец при предходния сняг, Столичната община напълно се изложи и този път не беше направен даже и опит да се вземат превантивни мерки. Г-жа Йорданка Фандъкова - Yordanka Fandakova даже не си направи труда да призовава да ползваме градски транспорт, защото явно е твърде сложно да се изиска от Транспорт за София и Център за градска мобилност неговото бързо и безпроблемно движение. Управляващите града ни предпочетоха да са пасивни и да оставят всички ни да се оправяме кой както може.
Нарочно пуснахме идеята за превантивните мерки - прилагането на такива показва, че онези, на които им плащаме да се грижат за града, имат желание да си вършат работата. Пасивността и пост-фактум интервютата показват, че желанието е просто да се хвалим, че си имаме кмет... Не става така...
#СпасиСофия #ПакНиИзненада #СнягПрезЗимата