Междувременно заради скока по бензиностанциите кабинетът прие помощ от 20 евро за най-уязвимите групи. Мярката ще е в сила до 30 юни, но ще бъде въведена, когато три поредни дни средната цена на горивата достигне нива от над 1,60 евро за литър.

Венцислав Пенгезов, собственик на бензиностанция в Русенско потвърди пред БНТ, че на едро цените поддържат един темп на растеж.

Според Пенгезов цените едва ли ще паднат в скоро време.

Той е на мнение, че мярката на кабинета е абсолютно неработеща. "Смешна работа", каза той и сподели, че е редно да се свали ДДС-то и да се коментира с ЕК акциза.