Трябваше ли да се чака два месеца, след като всички експерти сме говорили, че „Газпром“ няма да даде газ или всъщност загубихме два месеца заради факта, че идва зимата и вече наближава, а няма достатъчно газ.
Това заяви икономистът Евгений Кънев по NOVA NEWS.
Вторият въпрос, който е всъщност, че за изкушените наблюдатели като мен, виждам, че постоянно се сменят аргументите, само и само, за да се критикува преходния кабинет, без да хваля техните действия, естествено. Но, забележете, първо беше проблемът с посредниците, че с посредници се работи. Оказа се всъщност, че „Шениер“, която е втората най-голяма американска компания, е производител и търговец. Другата спекулация е цената на доставения газ, а на практика всъщност газът като цени постоянно се покачваше през цялото лято и на практика не може да се твърди такова нещо, допълни Евгений Кънев.