Реклама / Ads
0| 5301 |06.10.2015 СВЯТ

Руска метеороложка: Времето в Сирия е подходящо за въздушни удари

.
Времето по канала "Россия 24"
Руската военна операция в Сирия се оказа важна част от прогнозата за времето на новинарския канал „Россия 24", съобщава британското издание „Independent”. Във видео, превърнало се в истински хит в социалните мрежи, метеороложката казва, че „климатичните условия в Сирия са отлични за въздушни удари".
 
„Климатът през октомври ще е от полза на пилотите", уточнява синоптичката и посочва, че скоростта на вятъра е ниска, ще вали приблизително веднъж на десет дни, а температурите рядко ще надвишават 35 градуса.

Прогнозата за времето включва и видео от руските въздушни удари в Сирия през миналата седмица, които според водещата „са били много успешни и са покосили бази и координационни центрове на вражески бойци".

Вчера Москва съобщи, че е поразила по въздух нови девет цели на групировката "Ислямска държава" в Сирия. Унищожени са били команден пункт на ИД в град Растан, на 25 км южно от Хомс са били унищожени два склада с боеприпаси и комуникационен пункт. Още един команден пункт е бил ударен в провинция Латакия.

Русия се включи с въздушни удари във войната в Сирия на 30 септември. Малко след началото на ударите редица страни обвиниха бойците на Путин, че атакуват умерената сирийска опозиция, а не цели на „Ислямска държава". Саудитска Арабия, Турция и водената от САЩ коалиция призоваха Москва да прекрати нападенията срещу опозиционерите и да се фокусира върху борбата срещу ислямските бойци.

 
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 7| 2320 |14.12.2025 Двама убити и осем души в критично състояние след стрелба в американския университет „Браун“ . 24| 3469 |12.12.2025 САЩ предлагат на Украйна да се изтегли от Донбас в замяна на „свободна икономическа зона“, твърди Зеленски . 5| 23011 |11.12.2025 Белгия е „новата“ Унгария: ЕС заплашва Брюксел с изолация заради заем за Украйна . 1| 2667 |10.12.2025 Самолет на суданската армия се разби при кацане
Реклама / Ads