Реклама / Ads
0| 5504 |02.06.2010 АРТ ДЖУНГЛА

Лолова чете автобиографията на Боб Дилън

.
Концертът на Боб Дилън у нас е на 3 юни Източник: AP
Актрисата Татяна Лолова ще чете откъси от автобиографията на Боб Дилън “Хроники” на премиерата на книгата днес от 17.00 ч., съобщиха издателите от “Изток Запад”, цитирани от БТА.
 

Биографичната книга излиза на български в навечерието на концерта на Боб Дилън в София. Книгата ще се продава и преди самия концерт на 3 юни в НДК, като най-запалените почитатели на знаменития певец, поет, музикант и композитор, имат възможността да получат автографи.

Боб Дилън е роден на 24 май 1941 г. и в продължение на 50 години е живата легенда на американската контракултура, преживяваща разцвет през 60-те години на 20-и век, когато той се превръща в една от знаковите фигури на общественото недоволство в САЩ. Някои от песните му стават химни както на движението за граждански права, така и на антивоенното движение. В творчеството на Дилън има не само политически и социални, но и философски мотиви. Той отхвърля клишетата на тогавашната попмузика и включва в композициите си елементи на фолк, блус, кънтри, госпъл, рокендрол, рокабили и дори джаз и суинг.

По време на продължителната си кариера Боб Дилън получава множество награди - “Грами”, “Златен глобус”, “Оскар”, включен е в Залата на славата на рокендрола. Класация на списание “Ролинг Стоун” го определя като втория по значение изпълнител в историята на популярната музика след “Бийтълс”. Последният студиен албум на Дилън - “Modern Times”, е издаден на 29 август 2006 година. Става номер 1 в класацията за албуми “Билборд 200″, а сп. “Ролинг Стоун” го обявява за албум на годината.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 3| 4745 |03.12.2025 Преди 60 години The Beatles издадоха “Rubber Soul” и разрушиха рамките . 1| 5226 |20.11.2025 Кевин Спейси остана без дом . 3| 13076 |06.11.2025 Създаден в рая – лебедовата песен на Фреди Мъркюри и Queen . 0| 6743 |09.10.2025 Стефания Колева и Геро с нова премиера

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads