Петър Паунов уточни пред БТВ: „Трябваше да минем на икономичен режим. Намаляха приходите. Спортните имоти не работят. Над 1200 човека бяха поставени под карантина. Минахме на незабавен режим на икономии. Колегите отиват в бюрото по труда. Не се предвиждат културни мероприятия. От 6-ти март театри, читалища, стадиони всичко е затворено. Няма нито една стотинка постъпления. До октомври не виждам да има промяна. Нека да излезем от тази заплаха и всички ще бъдат по местата си“.
150 служители от Кюстендил остават без работа заради пандемията
150 служители от Кюстендил остават без работа заради пандемията от днес. Кметът на града Петър Паунов обясни, че в бюджета няма постъпления и той не може повече да запази хората, защото трябва да мине на икономичен режим.