Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 4835 | НОВИНИ

Адвокатите няма да докладват в ДАНС за клиентите си, реши НС

Адвокатите няма да докладват в ДАНС за клиентите си, реши НС
Декларации за действителните собственици на фирми ще подават само онези, които не са вписани в регистъра Булстат или в Търговския регистър. Отпадна задължението адвокатурата да докладва на ДАНС за всеки свой нов клиент. Промените бяха гласувани на първо четене от народните представители в Закона за мерките срещу изпиране на пари.
 

Всяка фирма обаче трябва да идентифицира своя собственик, а акционерните дружества ще подават информация за собствениците. Това уточни председателят на бюджетната комисия в парламента Менда Стоянова: 

 

"Но по отношение на акционерните дружества, там абсолютно всяко акционерно дружество, независимо дали е с акции на приносител или с поименни акции, трябва да подаде такава декларация за действителен собственик, както и ония дружества, чиито собственици са чуждестранни юридически лица, тъй като там по никакъв начин в нашия Търговски регистър или в другите два регистъра, които споменах, няма да данни за тези действителни собственици физически лица".

 

С измененията в Закона за мерките срещу изпирането на пари дружествата, които трябва да изпратят за одобрение в ДАНС своите планове за обучение на служителите по разпознаване на съмнителни операции или сделки във връзка с прилагането на закона, ще имат 6-месечен срок от публикуването в сайта на ДАНС на националната оценка на риска, да идентифицират рисковете и да ги включат в своите правилници, без да са задължени да ги внасят в дирекцията „Финансово разузнаване“. 

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Адвокатите няма да са доносници на ДАНС 6| 5640 | Адвокатите няма да са доносници на ДАНС Консулът ни в Делхи: 290 са убитите в Шри Ланка, сред тях няма българи 0| 4371 | Консулът ни в Делхи: 290 са убитите в Шри Ланка, сред тях няма българи Иво Христов: Президентът няма власт над армията 1| 5427 | Иво Христов: Президентът няма власт над армията Няма данни за пострадали българи при атаките в Шри Ланка 0| 4694 | Няма данни за пострадали българи при атаките в Шри Ланка

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads