Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
2| 4146 | НОВИНИ

Анатолий Носатий: За Молдова няма ”непосредствена военна заплаха”, тя е обект на ”хибридна война от Русия”

Анатолий Носатий: За Молдова няма ”непосредствена военна заплаха”, тя е обект на ”хибридна война от Русия”
Източник: личен архив
За Молдова няма "непосредствена военна заплаха", но тя е обект на "хибридна война, идваща от Русия" в опит да се "свали държавната власт". Това заявява в интервю за АФП министърът на отбраната на страната Анатолий Носатий.
 

През почивните дни в столицата Кишинев се проведоха няколко антиправителствени протеста, имаше и арестувани, някои от които бяха описани от полицията като "членове на мрежа, работеща за дестабилизиране на страната, организирана от Москва".  

 

"Непосредствена военна опасност срещу Република Молдова в момента не съществува, но има друг вид опасности, които засягат сигурността на страната. Говоря за хибридна война, която се проявява като дезинформация, фалшиви новини, които отразяват напрежението в нашето общество, идващи от Русия, за да променят политическия ред, да дестабилизират ситуацията и да свалят държавното управление." 

 

Проевропейското правителство на Молдова не един път е обвинявало Москва, че заговорничи да свали властта със сила посредством саботьори, представящи се за антиправителствени демонстранти. Русия отрича тези обвинения. Преди три дни Белият дом също обвини Русия, че иска да дестабилизира Молдова, за да постави проруско правителство.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Разбиха мрежа за дестабилизиране, организирана от Русия в Молдова 13| 3777 | Разбиха мрежа за дестабилизиране, организирана от Русия в Молдова Заради риск във въздушното пространство: Wizz Air спират полетите от и до Молдова 0| 3976 | Заради риск във въздушното пространство: Wizz Air спират полетите от и до Молдова Зеленски в Мюнхен: Русия планира преврат и нашествие в Молдова 4| 4144 | Зеленски в Мюнхен: Русия планира преврат и нашествие в Молдова Президентът на Молдова Санду огласи руски план за преврат в страната 8| 4721 | Президентът на Молдова Санду огласи руски план за преврат в страната

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads