Реклама / Ads
30| 7137 |05.01.2014 НОВИНИ

Андрей Райчев: Николай Бареков ще пробие

.
Само Николай Бареков се вижда като нов политически лидер, много енергичен, но друго не се вижда. Това казва в анкета на "Дневник" за настъпилата 2014 г. политологът Андрей Райчев. Според него елитът на прехода ще изчезне в обозримо бъдеще, а от тези, които ще пробият, се вижда само Бареков.
 

"Истината е, че елитът на прехода ще бъде изметен и заменен с по-свестни лидери", допълва още той.

По отношение на това дали през настоящата година ще има извънреден парламентарен вот социологът отговаря с въпроса "не кога, а дали".

Според Райчев протестите вече са постигнали известен резултат в граждански аспект, но не и в политически. "Властта се изплаши до смърт от електората. Вече не прави както досега – не замита под килима, не се отървава от всеки въпрос с две изречения, когато е направила грандиозен гаф", коментира политологът. Райчев е на мнение, че протестите няма и да могат да постигнат какъмто и да е политически резултат. "Опитите да се произведат политически резултат са жалките усилия както на ГЕРБ, така и на Реформаторския блок, които няма да успеят", мотивира се той.

В своя анализ Райчев посочва още, че най-големият проблем пред страната е чудовищният демографски колапс, който, според него - политиците безобразно неглижират. "Това е пробойна в кораба, докато капитаните се бият за кормилото, вместо да търсят решение", коментира Райчев
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 2| 2971 |11.04.2024 Анализатори: Изкуствени скандали и политически дребнотемия разхищават обществената енергия . 5| 11991 |16.05.2019 Андрей Райчев: Властта се страхува от хората, ГЕРБ бяга от прокобата ”корумпирани” . 14| 12230 |15.01.2017 Райчев: Обречени сме на коалиция, но Нинова не е Борисов . 20| 6590 |29.02.2016 А. Райчев: РБ е на парчета, един политически кентавър

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads