Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
3| 8760 | НОВИНИ

Арестуваха ексшефа на СИК за изнудване и заплахи

Архив
Архив
Бившият шеф на СИК Ивелин Димитров, известен като Големия Котарак, е задържан под стража, заедно с още двама съучастници в изнудване и заплахи, съобщи dobrichonline.com. Друг от арестуваните е Богомил Митев, който също е известен от средите на СИК, а третият е Ивайло Христов.
 
И тримата са с мярка за неотклонение "задържане под стража", съобщиха от Окръжния съд. Обвинението срещу триото е, че в съучастие са принуждавали жена от Добрич да се разпореди с апартамент, нейна собственост, като са я заплашвали с насилие, с което са й причинили имуществена вреда. Това е ставало за времето от 30 септември 2013 г. до август 2014 г.

Братът на Ивелин - Димитър Димитров, бе арестуван през декември 2012 г. заедно със Стоян Кръстев-Драгановеца от Перник, замесени в хероинова афера. Малкият Котарак бе арестуван зад волана на "Фолксваген Фаетон", в който полицията откри 69 пакета, всеки с по 400-500 грама хероин.

Според публикации от тогава Ивелин е бил свързан с убийството на варненски бизнесмен и с изчезването на две момичета от Добрич през 1998 година. По-късно двамата бяха пуснати под гаранция. Добричлии споделиха, че преди дни са забелязали Малкия Котарак в Добрич.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Арестуваха каналджията, прегазил граничар 6| 5450 | Арестуваха каналджията, прегазил граничар Арестуваха 13 митничари на Капитан Андреево за контрабанда на цигари 6| 7251 | Арестуваха 13 митничари на Капитан Андреево за контрабанда на цигари Арестуваха 7 души за радикален ислям в Пловдивско 1| 5382 | Арестуваха 7 души за радикален ислям в Пловдивско Арестуваха Венци Чикагото в Румъния 0| 5633 | Арестуваха Венци Чикагото в Румъния

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads