Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
2| 3465 | НОВИНИ

Атанас Пеканов: Бюджетът за тази година е неприемлив

Бившият вицепремиер Атанас Пеканов
Бившият вицепремиер Атанас Пеканов Източник: Стопкадър: bTV
„Имаме нужда от кабинет, не 4-годишен, но има въпроси, които трябва да се свършат.“ Това мнение изрази бившият вицепремиер Атанас Пеканов в ефира на bTV.
 

„Политиката не е склонна да направи компромисите, които са нужни, за да градим България и тя да става по-силна. Миналата година имахме много примери за това как с дълъг и усилен труд идват успехите - българските олимпийци, в сферата на киното, музиката, науката. Като градиш, като всяка година се бориш, накрая успяваш“, поясни той.

 

Пеканов бе категоричен, че че не подкрепя идеята да има нови избори.





„Времето тече. Това, че има политическа нестабилност, не е само в България. Във Франция кабинетът падна заради бюджета, в Германия имаше скарване, защото либералите натискаха за прекалено рестриктивен бюджет. В Австрия се разпаднаха преговорите също. При нас поне се случва по-бързо, да сме наясно какво следва“, аргументира се той.

 

"Бюджетът за тази година е неприемлив", подчерта бившият вицепремиер. По думите му той залага структурни дефицити. Ако се залагат структурни дефицити, рано или късно ще се наложи вдигане на данъци, смята специалистът.

 

"Без редовен кабинет няма да влезем в еврозоната", вярва Пеканов.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Първан Сименов: Върху ГЕРБ може да падне вината, че България няма да има правителство 16| 4108 | Първан Сименов: Върху ГЕРБ може да падне вината, че България няма да има правителство Пореден взрив на газова бутилка в столичния квартал „Лозенец“, 17-годишен е ранен 3| 3536 | Пореден взрив на газова бутилка в столичния квартал „Лозенец“, 17-годишен е ранен Проф. Вл. Чуков: Тръмп не е непознат, но усещането ми е, че няма да бъде този, който видяхме през 2017-2021 г. 3| 3566 | Проф. Вл. Чуков: Тръмп не е непознат, но усещането ми е, че няма да бъде този, който видяхме през 2017-2021 г. ГЕРБ-СДС: Не бе постигнато съгласие с ДБ за персоналния състав на бъдещо правителство и името на кандидата за премиер 44| 4578 | ГЕРБ-СДС: Не бе постигнато съгласие с ДБ за персоналния състав на бъдещо правителство и името на кандидата за премиер

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads