Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

0| 4887 |09.11.2017 НОВИНИ

Български евреи пак предлагат църквата ни за Нобелова награда за мир

.
Българската православна църква е издигната за трети път за Нобелова награда за мир. Признателността е за спасяването на 48 хиляди български евреи и идва на фона на спора между Москва и София чия е заслугата.
 
Адвокат Моше Алони е наследник на спасени български евреи. Сега сдружение "Благодарност", на което е почетен председател, отново прави опит Църквата ни да получи Нобелова награда.

„Ако българската църква, българският народ и българският елит са бездействали, може би днес нямаше да се видим”, казва пред bTV Моше Алони.

 

След войната, комунизмът прогонва него и близките му в Израел. Там всички знаят, че е български евреин.

 

Номинацията ни ще бъде внесена в Нобеловия комитет през следващата година, когато светът отбелязва 75 години от Холокост.

 

Тук е големият смисъл на нашето усилие, да докажем, че нацията може да спаси и да вдъхнови, и да докаже, че може да спаси 48 хиляди души”, заяви Николай Панков, изпълнителен директор на сдружение "Благодарност".

 

Тази година църквата ни също беше номинирана, но при връчването на нобелите остана на пето място.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 2| 6804 |08.11.2017 Израел пак номинира БПЦ за Нобелова награда за спасяването на евреите . 0| 4317 |08.11.2017 Радев връчи българския флаг на антарктическата експедиция . 2| 4955 |07.11.2017 В пещерите на Туркменистан български учен откри нов вид животно . 2| 6886 |07.11.2017 ”Шалом”: Спасяването на българските евреи е дело на българския народ

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads