Frognews
0| 3082 |26.06.2016

Белгия размаза с 4:0 Унгария

.
Белгия размаза с 4:0 Унгария в Тулуза и се класира за четвъртфиналите, където ще срещне Уелс. Белгийците откриха още в 10-ата минута с гол на Тоби Алдервейрелд. В 36-ата мин 40-годишният вратар на унгарците Габор Кирай спаси удар от фаул на Де Бройне, като топката се удари и в гредата.
В 54-ата мин Адам Салай засече центриране в наказателното поле и само късметът спаси вратаря та Белгия Куртоа.

В 68-ата мин Роланд Юхаш сам в пеналта стреля по диагонала, но топката мина на педя от страничния стълб.

Резервата Миши Батшуай реши всичко с попадение в 78-ата мин, а 94 секунди след това Еден Аазар вкара още един гол. Ферейра Караско довърши Унгария с гол в 90-ата мин.