1|
				 4796
				|27.01.2018
				
								НОВИНИ
				
				Бивш шеф на ДАЗД: Няма подготвен персонал за домовете за деца
 
									
				Почти невъзможно е да се намери персонал за домовете за деца и текучеството е голямо. Това обяви в предаването „Тази събота” Весела Банова, психолог и бивш зам.-председател на Държавната агенция за закрила на детето (ДАЗД) по повод скандала с насилие в центъра за деца с увреждания в Габрово.			
			
					Нужни са образовани хора, които са готови да учат цял живот, уточни Банова.
			През изминалата седмица започнаха проверки в центровете за настаняване на деца и младежи с увреждания в Габрово. Причината са скандалните записи, от които се вижда как служители бият и ругаят настанените в дом „Хризантема” деца.
Видеозаписите с грубо отношение към децата са от 2016 г. и 2017 г., но излизат наяве сега заради междуличностен конфликт.
Междувременно проговори детгледачката заснета в един от клиповете. И внесе поредна доза шокиращи разкрития. „Тия клипове и всякакви други които правеха по цял ден използваха за развлечение. Използваха децата за развлечение”, обяви Татяна Донкова.
Моля, подкрепете ни.
 
						 
						 
						 
						 
						 
					
				
			
			
				
				Реклама / Ads
			
			
							КОМЕНТАРИ 
				
				Реклама / Ads
			
		 
			 
					 
                                    
			 
                                    
			 
                                    
			 
                                    
			 
                    
			 
                    
			 
                    
			 
                    
			 
                    
			 
                    
			 
                    
			