Реклама / Ads
0| 4044 |21.09.2016 НОВИНИ

Даваме безлихвен заем на НЕК заради реакторите на АЕЦ ”Белене”

.
Парламентът прие на първо четене безлихвения заем от 646 млн. евро, който правителството да отпусне на Националната електрическа компания. С тези пари компанията трябва да се издължи на руската страна за поръчаните два реактора за АЕЦ ”Белене”. Парите са дължими след решението на Арбитражния съд в Женева.
 

От 140 гласували, 132-ма депутати бяха "за", двама бяха "против" и шестима се въздържаха.

 

Единствено депутатите от БСП не гласуваха проектопредложението. Те казаха, че ще дадат съгласието си да се плати заемът към „Атомстройекспорт” срещу условието, че проектът АЕЦ „Белене” ще бъде рестартиран.

 

Малко преди гласуването в залата пък енергийният министър Теменужка Петкова заяви в залата, че всеки ден отсрочка струва на държавата около 300 000 лева, а за три дни лихвите, които се трупат, са около 1 млн. лв. допълнително, цитира НТ.

 

Второто четене на проекта трябва да стане през следващата седмица.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 4| 4696 |15.12.2016 Теменужка Петкова: Поставихме условия на китайците за АЕЦ „Белене” . 2| 4166 |11.10.2016 Кагебисти ще проверяват бг-експертите за реакторите за „Белене” . 1| 4156 |20.09.2016 Енергийният министър: Ако не платим реакторите, Русия ще поиска активи на НЕК . 0| 3924 |13.09.2016 Теменужка Петкова: Имаме претенции по лихвите за АЕЦ „Белене“

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads