Това съобщи председателят на Народното събрание Наталия Киселова.

На 18 февруари стана ясно, че са постъпили искания за разрешение за възбуждане на наказателно преследване срещу двама народни представители - Даниел Александров от ГЕРБ-СДС и Димитър Аврамов от „ДПС-Ново начало“.


Припомняме, че през май 2023 г. беше образувано досъдебно производство срещу Александров за "действие с цел възбуждане на полово желание без съвкупление с лице, ненавършило 18 години". В хода на разследването са разпитани редица свидетели. С постановление от ноември 2024 г. наказателното производство е спряно, тъй като Александров е положил клетва като депутат от 51-ото Народно събрание.

Искане за сваляне на имунитета му и провеждане на наказателно производство е внасяно и в 49-ото Народно събрание.