0| 4064 |13.10.2017 НОВИНИ

Гришо отпадна след титаничен сблъсък с Надал в Шанхай

.
Григор Димитров
Григор Димитров загуби с 4:6, 7:6, 2:6 от Рафаел Надал в четвъртфинал от тенис турнира в Шанхай.

Двамата показаха страхотна игра в първия сет, който бе изключително равностоен. Първи шанс да пробие имаше Григор, но Надал успя да удържи подаването си. Разковничето в сета дойде в деветия гейм, когато испанецът поведе с 0-40, получавайки три възможности за пробив. Въпреки че първата ни ракета успя да изравни до 40-40, в крайна сметка световният номер 1 проби решително за 5-4, а впоследствие затвори сета на свой сервис.

Вторият сет отново бе изключително равностоен, като и двамата тенисисти бяха много солидни в своите сервис геймове и закономерно пробиви липсваха. В тайбрека, въпреки че изоставаше с ранен минипробив, Григор успя да направи пълен обрат и след страхотна игра да спечели сета след 7-4 в своя полза.

В решителната трета част нивото на тениса, демонстриран от двамата, продължи да е много високо. В четвъртия гейм Димитров първи получи възможност да пробие, но Надал отрази брейкбола. За съжаление в ответния гейм първата ни ракета допусна спад в играта си и след няколко непредизвикани грешки позволи на Матадора да пробие. Надал затвърди преднината си на свой сервис и поведе с 5-2. Въпреки че не се предаде до последно, Гришо трябваше да приеме загубата, която дойде след 6-3 в полза на неговия съперник.

Българинът допусна едва два пробива в мача, но те се оказаха достатъчни за третото му поражение от испанеца през тази година.

Това бе 11-и мач между Надал и Гришо, в които българинът има само един успех, съобщава НТ.

На 1/4-финалите Надал ще срещне Марин Чилич, победил Алберт Рамос-Виньолас по-рано днес с 6:3, 6:4.

С достигането си до четвъртфиналите хасковлията записа най-доброто си представяне в Шанхай.