Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
1| 5156 | НОВИНИ

”Ходжата” е българинът, планирал атентат в Австрия

”Ходжата” е българинът, планирал атентат в Австрия
Източник: Нова телевизия
Българинът, осъден за подготовка на терористичен акт в Австрия, е от Силистра. Хактан Сами живеел в ромската махала на града. Учил е в спортно училище, предава Нова телевизия.
 

Учителите му си спомнят, че момчето често посещавало джамията. Бил от скромно семейство. Никой не знае, че е ходил в Сирия. Разказват, че е отишъл да работи при баща си във Виена.

 

„Постоянно беше в джамията. Даже бяха му измислили прякора „Ходжата“”, каза бившият директор на Общинско спортно училище „Дръстър“ – Силистра Кольо Колев.

 

„Водил съм много разговори с него в това отношение – но нямаше признаци, че би могъл да достигне до това ниво, до което е изпаднал сега в момента, но не съм усетил подобни неща при посещението в дома. Бащата беше таксиметров шофьор. Отиде да работи във Виена също като такъв и изтегли Хактан при него на работа”, обясни класният учител на Хактан и преподавател по история Иван Занов.

 

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Груевски е планирал бягството си още през лятото 0| 3941 | Груевски е планирал бягството си още през лятото ФБР арестува бивш морски пехотинец, планирал атентат в Сан Франциско на Коледа 0| 4728 | ФБР арестува бивш морски пехотинец, планирал атентат в Сан Франциско на Коледа Само половината работодатели планирали вдигане на заплатите 0| 4876 | Само половината работодатели планирали вдигане на заплатите Вижте къде ЧЕЗ е планирал ремонти, заради които ще има прекъсване на тока 0| 6555 | Вижте къде ЧЕЗ е планирал ремонти, заради които ще има прекъсване на тока

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads