Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
7| 3192 | НОВИНИ

Илхан Кючюк, ДПС: Обвиняваха ни, че защитаваме Гешев, сега ни обвиняват, че не го защитаваме

Илхан Кючук
Илхан Кючук
Обвиняваха ни, че защитаваме Гешев, сега ни обвиняват, че не го защитаваме. Ако трябва да се направи сериозна, дълбока съдебна реформа, ДПС е на разположение. Бяхме на срещи с двама еврокомисари и те казаха, че това отговаря на критиките на Европейския съюз спрямо България, посочи евродепутатът. Товазаяви евродепутатът от ДПС Илхан Кючук.
 

Посланието на хората е едно - намерете политическия консенсус, направете така, че да има правителство. Няма как да бъде разрешена нито една криза, ако не бъде решена политическата криза. Големите цели като Шенген и еврозоната не могат да бъдат постигнати без разрешаване на тази криза,  каза още той в предаването "Лице в лице" по БТВ.


ДПС подкрепя институционалния ред - че властите трябва да си съдействат, но в Конституцията ясно е казано каква е ролята на политиците и докъде могат да стигнат те, заяви Кючюк.


Отвън изглеждаме объркано, защото нямаме ясни позиции и не можем да подредим собствения си двор, като не можем да съставим правителство. А в същото време Европейският съюз е във важен момент, коментира Илхан Кючюк.

 

Според него във външнополитически план може да бъде направено много повече, включително и за отношенията на България с Република Северна Македония.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Илхан Андай: Кълъчдароглу означава повече НАТО, Брюксел, баланс в отношенията с Русия 6| 3394 | Илхан Андай: Кълъчдароглу означава повече НАТО, Брюксел, баланс в отношенията с Русия Илхан Андай: Започна голямото използване на ДПС от партиите в Турция 0| 3151 | Илхан Андай: Започна голямото използване на ДПС от партиите в Турция Илхан Кючюк: Влизаме в трапа, нуждаем се от редовен кабинет 2| 3881 | Илхан Кючюк: Влизаме в трапа, нуждаем се от редовен кабинет Илхан Кючук: Перманентната политическа криза у нас не помага за Шенген 5| 3344 | Илхан Кючук: Перманентната политическа криза у нас не помага за Шенген

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads