Реклама / Ads
0| 3437 |09.06.2022 НОВИНИ

Йорданова: Надявам се, че забавянето на дебата за антикорупционното законодателство не е умишлено

.
Надежда Йорданова Източник: БГНЕС
Надявам се, че забавянето на дебата за антикорупционното законодателство в България не е било умишлено. Това коментира в Люксембург министърът на правосъдието Надежда Йорданова, която участва в среща на министрите на правосъдието на страните от ЕС.
 

Йорданова заяви, че очаква политическите сили в парламента да се разберат и да говорят конструктивно, за да не се хвърля държавата в хаос. Според нея колегите ѝ от останалите държави са много притеснени заради войната в Украйна.

 

"През последните месеци всички мисля, че станахме свидетели на различни спорове, дискусии по различни теми. Това, което аз мога да споделя от гледна точна на антикорупционното законодателство е, че дебатът се проточи твърде дълго. Аз защитавах виждането, че ние трябва да ускорим дебата. Надявам се, че забавянето не е било умишлено. Очаквам в парламента политическите сили да седнат и да говорят конструктивно, защото в рамките на всички кризи и текущата война в Украйна. С всеки от другите колеги министри на правосъдието, които говоря, всички са много притеснени, нека да не хвърляме държавата в хаос", коментира министърът, цитиран от БНТ.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 7| 3605 |25.02.2024 Надежда Йорданова: Меморандумът не е ултиматум, не е и коалиционно споразумение . 8| 3921 |27.05.2023 Надежда Йорданова: Правят се опити за изместване на фокуса от реалните проблеми . 4| 3735 |22.11.2022 Надежда Йорданова: ГЕРБ показа, че нищо старо не е забравено, а нищо ново не е научено. . 0| 3554 |05.03.2022 Министър Йорданова: Спецправосъдието се използва като бухалка срещу неудобните

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads