Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 7857 | НОВИНИ

Изключиха българския шах от ЕШС заради неотчетени пари

Изключиха българския шах от ЕШС заради неотчетени пари
Българската федерация по шах беше изключена от Европейския шахматен съюз (ЕШС) на заседание в Баку, Азербайджан, съобщи БТВ.
 

Решението беше взето с 37 гласа "За" и 11 "Против". Като основна причина за изключването на България се посочва отказът на родната централа да предостави изискани разплащателни документи за периода 2011-2014 г., когато Силвио Данаилов беше начело на европейския шах. "Тези преводи за стотици хиляди евро не са отчетени в сметките на ЕШС и очевидно никога не са пристигнали в ЕШС", се казва в официалния сайт на съюза.

 

Обект на разследване са и проведените в Албена и Златни пясъци турнири през 2014 г. От Европейския шахматен съюз твърдят, че те не са били под тяхна опека. Българските организатори обаче имаха и държавно финансиране.

 

Председателят на българската централа вече получи сурово 18-месечно наказание заради нередности около провеждането на европейското първенство за младежи в Будва, Черна гора през 2013 г. По време на санкцията, наложена от етичната комисия към съюз (ФИДЕ), на Данаилов е забранено да заема каквито и да е длъжности в рамките на организацията и да участва в събирания от името на българската федерация. Българският шеф отрича и обвиненията, че е създал офшорна компания в САЩ, чрез която източва средства от европейската централа. Данаилов твърди, че наказанието му е част от кампания срещу от страна на президента на ФИДЕ Кирсан Илюмжинов, когото често критикува публично.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Задържаха още 3 жени заради колата с газови бутилки до „Нотр дам” 0| 3968 | Задържаха още 3 жени заради колата с газови бутилки до „Нотр дам” Миньори блокираха пътя Бургас – Слънчев бряг заради неизплатени заплати 0| 4229 | Миньори блокираха пътя Бургас – Слънчев бряг заради неизплатени заплати Заради обиди Обама отмени срещата с филипинския президент 0| 4318 | Заради обиди Обама отмени срещата с филипинския президент Кошмарен трафик към София заради ремонти и катастрофа 0| 4800 | Кошмарен трафик към София заради ремонти и катастрофа

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads