Това каза съпредседателят на „Продължаваме промяната“ Кирил Петков по време на преговорите на тема „Финанси“ с БСП, „Има такъв народ“ и „Демократична България“.

Според него сега е моментът коалиционно да се смени реалността, по която се харчат парите.

„Оттук нататък държавата не е собственик на тези пари, ние сме разпределители с 2 задължения: да не се откраднат някъде по пътя и да се харчат ефективно“, обясни Кирил Петков.

Оценката му след като бе служебен министър на икономиката е, че държавата плаща 3 пъти повече за това, което получава.