Реклама / Ads
6| 3830 |06.04.2020 НОВИНИ

КНСБ: 40 000 служители са засегнати от кризата у нас

.
Източник: БГНЕС
Проучване на КНСБ показва, че към момента над 40 хиляди служители, заети в общо 72 големи и средни предприятия в страната, са засегнати от кризата, породена от разпространението на коронавируса.
 

Проучването е направено чрез регионалните структури на синдиката в цялата страна.

От КНСБ посочват, че се потвърждава тенденцията в около три четвърти от засегнатите фирми работниците да бъдат пускани в платен отпуск, а 13 на сто да прибягват до съкращения.

 

Данните сочат, че най-много засегнати предприятия извън ресторантьорството, хотелите, туризма и кафетерийната сфера, има в сектор „лека и преработваща промишленост“, „строителство“, „производство на авточасти“, „автомонтьорство“, „ВиК“, „транспорт“.

 

Най-голям ръст на регистрираните безработни има в бюрата по труда на областите Казанлък, Благоевград, Перник, Димитровград, Разлог, Дупница, Стара Загора, Габрово.

Най-динамично се променя ситуацията в преработващата промишленост, като особен проблем имат предприятията, които получават суровина от чужбина и главно от Италия.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 278 |17.12.2025 Българин загина на фронта в Украйна . 0| 381 |17.12.2025 Кой в ЕС е „за“ и кой „против“ репарационния заем за Украйна? . 0| 356 |17.12.2025 Художникът Джон Хау превръща затворническа кула в Швейцария във фентъзи музей . 0| 394 |17.12.2025 OpenAI и Amazon готвят ново партньорство за 10 млрд. долара

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads