Реклама / Ads
0| 3652 |24.08.2022 НОВИНИ

Лукашенко изненадващо поздрави Украйна за Деня на независимостта

.
Изненадващ поздравителен адрес до Украйна по случай Деня на независимостта изпрати президентът на Беларус Александър Лукашенко. Днес Киев отбелязва 31 години независимост и половин година от началото на руската инвазия. Лукашенко е един от най-верните съюзници на руския президент Владимир Путин.
 

“Убеден съм, че днешните разногласия няма да могат да разрушат вековната основа на искрени, добросъседски отношения между народите на двете страни“, каза Лукашенко.

 

Той добавя, че Беларус ще продължи да се застъпва за "запазване на съгласието, развитие на приятелски и взаимно уважителни контакти на всички нива".

 

Беларуският лидер също пожелава на украинците “мирно небе, толерантност, смелост, сила и успех във възстановяването на достоен живот“.

 

Минск е една от държавите, в които бе разположена руска военна техника. При експлозиите във военно летище “Зябровка” в средата на август се появиха съмнения, че е повредено военно оборудване, с помощта на което руските сили атакуват Украйна. Самият Лукашенко призна, че в началото на инвазията на 24 февруари руски ракети са били изстрелвани към Украйна от беларуска територия.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 6| 17708 |28.10.2025 Лукашенко: Затварянето на гранични пунктове от страна на Литва е "абсурдно" . 13| 39819 |10.09.2025 Беларус: Руските дронове над Полша са объркали посоката заради нарушена навигация . 14| 3142 |09.09.2025 Българска делегация в Киев. Русия удари на 200 метра от Паси, Шаламанов, Бехар . 2| 3196 |20.08.2024 Беларус съсредоточава още войски и оръжия по границата с Украйна

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads