Реклама / Ads
26| 7322 |29.07.2011 НОВИНИ

Манолова ръфа Дянков за парите на НЗОК

.
М. Манолова
Присвояването на пари от НЗОК демотивирало хората да плащат осигуровките си, установи депутатката.
 

Парите на НЗОК при всички случаи са част от фискалния резерв и не са харчени, обяви в НС министърът на финансите С. Дянков в отговор на депутатско питане.

Мая Манолова от БСП заяви в пленарна зала, че в края на миналата година със закона за държавния бюджет правителството присвоило 1.4 млрд. лв. от НЗОК. Все още не сме се примирили, че вместо за здраве парите се използват за запълване на дупки в бюджета, съобщи тя и каза, че този акт демотивирал хората, които спирали да внасят своите здравни осигуровки. Парите не стигат за общинските болници, за диспансерите, няма пари за лекарства, липсва апаратура за лъчетерапия, парите не стигат за трансплантация, изреди депутатката и попита за какво са били изразходвани тези пари.

С. Дянков на свой ред отговори, че тези пари са част от фискалния резерв и не се прехвърлят, независимо къде се причисляват.
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 6| 5275 |01.06.2016 Д-р Райнов: ГЕРБ отсъства от дебатите за здравето на хората . 0| 4728 |29.07.2014 173 депутати обсъждат бюджета . 30| 5949 |30.10.2013 БСП: От ГЕРБ откраднаха резерва на НЗОК . 12| 5593 |05.07.2012 Опозицията иска актуализация на бюджета. Управляващите: Не!

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads