Това написа във Фейсбук бившият съдия и настоящ общински съветник от "Да, България" Методи Лалов. Думите ми са коментар относно репликата на външния министър Екатерина Захариева по БТВ, че "хората на улицата намаляват".  Само два часа по-късно в т. нар. "триъгълник на властта" се събраха над 100 000 души, което напълно опроверга твърдението на Захариева. Тя лансира и другата опорна точка на гербаджиите, а именно, че би било безотговорно да подадат оставка точно сега.