Миков: БСП е против приватизация на болници и разполагане на американска техника
Това заяви председателят на БСП Михаил Миков по време на среща с коалиционните партньори на партията от БСП ЛЯВА БЪЛГАРИЯ. Той обясни, че БСП е обсъждала да предприеме протестни действия против приватизацията на общински и държавни болници, но е станало ясно, че групата на ГЕРБ по-скоро няма да подкрепи това предложение.
По повод американската военна техника Миков припомни позицията на БСП и коментира, че сега въпросът е как ще развие този процес, доколко и докъде ще продължи натискът за превръщането на България в прифронтова държава. „Наблюдават се разграничения вътре в управляващата коалиция по различни линии. Започва позициониране в навечерието на местните избори сякаш не са в управляващата коалиция. На този фон Бойко Борисов се опита да бъде извън политическата отговорност в ГЕРБ и пуска напред повече идеите да се промотират или от коалиционни партньори, като РБ, или от представители на ГЕРБ, които не са в такава степен идентифициращи за партията“, каза още той.
Управлението в този състав и прокарването на тази политика, рони авторитета и влиянието на ГЕРБ
Във връзка с провеждането на конференции на БСП в страната, председателят на партията обясни, че има степен на капсулираност на организациите при приемане на възможности за коалиране на различни равнища. „Вътрешен процес протича и в ГЕРБ – напускат водещи фигури и цялото ръководство на Пловдив-област“, допълни той и припомни, че по-рано това се е случило с техни структури в Ботевград, Елин Пелин, Велинград, където 4-ма съветници са напуснали. „Не бяха толкова широко озвучени, защото медийно се затварят. Ако този процес продължи по-дълго, а и социологическите изследвания го показват, ГЕРБ категорично имат тенденция на спад“, подчерта Миков. По неговите думи управлението в този състав, прокарването на тази политика- рони авторитета и влиянието на ГЕРБ. „Част от тази дясна политика е и създаването на антиромско настроение и това е по-скоро съвсем съзнателно. То минава през широко отразяване на ситуация като в Гърмен и Орландовци“, поясни Миков. Според него продължава създаване на нетърпимост към различния. „Аз имах позиция, въпреки че ме предупреждаваха, но смятам, че трябва да се изхожда от една принципна позиция – проблемът не може да бъде етнически, а той е социално-икономически и неговото етнизиране крие сериозни рискове за перспективите пред този процес“, заключи Михаил Миков.
Моля, подкрепете ни.