Реклама / Ads
1| 3168 |14.07.2023 НОВИНИ

Министър Славов се срещна с посланика на САЩ Кенет Мертен, обсъдиха съдебната реформа

.
Министър Славов се срещна с посланика на САЩ Кенет Мертен Източник: Министерство на правосъдието
Министърът на правосъдието Атанас Славов се срещна с посланика на САЩ Кенет Мертен по негова инициатива.
 

Това съобщиха от пресцентъра на Министерство на правосъдието.

 

Основни акценти в разговора бяха въпросите за върховенството на правото, борбата с корупцията, бъдещите конституционни промени, законодателните инициативи във връзка с регулиране на лобизма и мерките срещу нарушаването на интелектуалната собственост във връзка с годишния доклад на Офиса на търговския представител на САЩ за 2022 г.

 

Атанас Славов подчерта, че мандатът на правителството и неговият личен като министър е строго обвързан с бъдещите промени в Конституцията, които касаят разделянето на Висшия съдебен съвет на два отделни съвета, ограничаване на правомощията на главния прокурор, въвеждането на пряка конституционна жалба и преформатиране на ролята на служебните правителства.

 

Той заяви, че в напреднала фаза е приемането на нов антикорупционен закон и подчерта значимостта на изграждането на реално работеща антикорупционна комисия.

 

Министър Славов отново изрази амбицията си през есента да бъде представен за обществено обсъждане закон за лобизма, който да регулира процесите в тази област.

 

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 1831 |17.12.2025 МФ предлага промяна в допълнителното пенсионно осигуряване. Какво е мултифондов модел? . 3| 2141 |17.12.2025 Разкритие: Руските служби са сплашвали белгийски политици, за да блокират средства за Украйна . 0| 2115 |17.12.2025 Мъж е прегазен от няколко автомобила на АМ „Тракия“ . 3| 2137 |17.12.2025 Уволниха директора на 138-о училище, който отрича да е поставял камери в тоалетните

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads