Реклама / Ads
0| 5358 |11.05.2018 НОВИНИ

Момчил Неков инициира изготвянето национална стратегия за развитие на секторите овцевъдство и козевъдство

.
Няма как да не си горд българин, като виждаш какви традиции имаме в земеделието и културното наследство. Смятам, че трябва да върнем българското и затова напълно заставам зад мотото на събора: „Българските храни от български суровини“. Това заяви евродепутат Момчил Неков, който беше специален гост на откриването на седмия национален събор на овцевъдите в България край Петропавловски манастир, община Лясковец.
 

Неков покани всички производители от секторите овцевъдство и козевъдство да се съберат на 2 юли в София и да изготвят заедно национална стратегия за секторите, защото по този начин ще се даде възможност за развитието им,  запазване на поминъка и използване потенциала на продуктите от овче и козе мляко, и месо.

 

Евродепутатът припомни, че само преди седмица Европейският парламент подкрепи увеличаването на помощи за секторите овцевъдство и козевъдство в новата Обща селскостопанска политика /ОСП/.

 

По време на събора Момчил Неков разясни на производители на овчи и кози продукти необходимостта да защитят географски указания и защитени наименования за произход, с цел повишаване на тяхната привлекателност, възможност за реализация на пазари и по-добри доходи. Той ги информира и за въвеждане на термина за качество „планински продукт“, който се очква да стане в близките месеци в България, тъй като това също е опция за осигуряване на по-добра видимост на продукта и осигуряване на пазари.

 

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 343 |13.12.2025 Датското разузнаване обвинява САЩ, че налагат волята си над съюзници . 5| 722 |13.12.2025 Уиткоф ще се срещне със Зеленски в Берлин за нов кръг преговори . 1| 847 |13.12.2025 Почина актьорът Питър Грийн от „Криминале“ и „Маската“ . 1| 715 |13.12.2025 Започва операция по обезопасяване на танкера от руския „сенчест флот“ край Ахтопол

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads