Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
3| 3647 | НОВИНИ

МВнР опроверга премиера на РСМ за утрешното честване на Гоце Делчев

МВнР опроверга премиера на РСМ за утрешното честване на Гоце Делчев
Министерството на външните работи опровергава изказване на премиера на Северна Македония Димитър Ковачевски, че до момента македонското правителство не е получило съобщение, че българска делегация ще присъства утре на честването на 151-вата годишнина от рождението на Гоце Делчев в църквата 'Св. Спас”.
 

Министерството на външните работи заяви, че посолството на България в Скопие е информирало официално властите в югозападната ни съседка, че официална българска делегация начело с вицепремиера и служебен вътрешен министър Иван Демерджиев, ще положи венец и ще отдаде почит на гроба на Гоце Делчев в Скопие утре. Изпратени са и три вербални ноти – една от вчера и още две днес.

 

От външното ни министерство напомнят, че вътрешните министри на двете държави са в постоянен контакт. В такъв са посолството на България в Скопие и външното министерство на Северна Македония. България очаква властите в югозападната ни съседка да осигурят безпрепятствен достъп до църквата „Свети Спас“ в Скопие, както на официална българска делегация, така и на българите, които искат да се поклонят на гроба на Гоце Делчев, посочват още от МВнР. 

 

Междувременно премиерът на Република Северна Македония Димитър Ковачевски призова за достойно отбелязване на рождения ден на Гоце Делчев на 4-ти февруари и отново заяви, че "МВР и правителството в Скопие ще направят това възможно".

Той се обърна към всички онези патриотични сдружения, които биха използвали това събитие за провокации, да се въздържат от подобни действия, които биха навредили на отношенията със съседните държави.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Украйна опровергава ”Вагнер” - отблъснала атаката край Благодатне 30| 4514 | Украйна опровергава ”Вагнер” - отблъснала атаката край Благодатне Македонското МВнР: София отстъпвала пред провокациите и опита да се пречи на отношенията със Скопие 4| 3921 | Македонското МВнР: София отстъпвала пред провокациите и опита да се пречи на отношенията със Скопие ”Лукойл” опроверга ”Ди Велт”, че  рафинерията е доставяла гориво на Украйна 2| 3932 | ”Лукойл” опроверга ”Ди Велт”, че рафинерията е доставяла гориво на Украйна В МВнР привикват посланика на РСМ заради побоя в Охрид 0| 3946 | В МВнР привикват посланика на РСМ заради побоя в Охрид

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads