"Ген. Мутафчийски ми постави условие да спра да се явявам по медиите, иначе ще има последствия. И аз направих това, което смятам, че е редно - подадох си оставката от болницата. За мен това е много трудно нещо, защото в болницата, която напуснах, работих с прекрасни колеги, чудесни хора, брилянтни специалисти, и изкарвах добър доход. Лиших се от това нещо сам. Не ме е принуждавал да напусна, това си е мое решение. Възприемам го като "насила", защото не съм го искал", казва той в последното си предаване на "Дарик" от 26 май.
"Ген. Мутафчийски направи така, че аз да напусна, но този мишок, който му църка в ушенцето, ще направи нещо друго - не толкова приятно за него самия", каза още медикът.