Това заяви Корнелия Нинова пред bTV.
Трябва да наложим вето, ако се наложи ембарго, защото ще се стигне до затруднение на много фирми, на икономиката и ще повлияе на цените на горивата. Икономическите санкции целят да затруднят руската, но какъв е смисълът, ако чрез тях убиваш и своята", заяви още министърът на икономиката.
Не е приемливо чужди външни министри и посланици да ни размахват пръст и да ни казват как да си защитаваме интересите. През последните дни се бият българи срещу българи заради войната в Украйна, а те също са потърпевши от високите цени. Русия ще намери изход, но ние какво ще правим, когато нямаме алтернатива. По-голяма част от българите намират Русия за приятелска страна. Тя спрямо България е приятелска държава. Русия ни спира газа явно като ответен отговор на санкциите, които се налагат, каза още Нинова.