Реклама / Ads
7| 3240 |15.01.2023 НОВИНИ

Нова вълна от руски удари срещу енергийната инфраструктура на Украйна

.
Източник: личен архив
Нова вълна от руски ракетни нападения срещу енергийната инфраструктура на Украйна отне живота на най-малко 14 души. Според Киев това са едни от най-ожесточените атаки в последните две седмици.
 

14 души са загинали, а 73 ранени след като руска ракета порази жилищна сграда в град Днипро, Източна Украйна. От развалините на блока бяха спасени 38 души. Около двадесет се водят за изчезнали. В града е обявен тридневен траур. 

 

Говорител на украинските военновъздушни сили заяви, че сградата е била ударена от ракета, която се използва срещу самолетоносачи и може да носи ядрен заряд. 

Президентът Володимир Зеленски съобщи, че са атакувани още Одеса, Харков и Киев като в последните два района ситуацията е най-сериозна. Изстреляни са над 30 ракети, от които 20 са били свалени. 

 

Светът трябва да спре злото, която представлява руският терор, подчерта Зеленски:

"Врагът със сигурност ще получи нашия отговор на бойното поле. Войниците ни ще го направят. Всеки, причастен към този и други ракетни удари срещу Украйна, ще бъде издирен и изправен пред правосъдието".

 

Междувременно от Генералния щаб на украинската армия съобщиха, че продължават тежките боеве за град Соледар, а руснаците провеждат настъпление и по посока на Лиман, Авдеевка и Новопавловка. 

 

Великобритания ще изпрати общо 14 танка "Чалънджър" и друго тежко въоръжение на Украйна, съобщиха от кабинета на британския премиер Риши Сунак. Освен това в близките дни Лондон ще започне обучение на украински военни как да ги използват. 

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 2945 |29.07.2025 Най-малко 20 загинали от руски въздушни удари в Украйна през нощта /обновена/ . 0| 2782 |25.06.2025 Руснаците тероризират с дронове цяла Украйна, след като убиха над 20 души предния ден . 0| 3346 |08.11.2024 Руснаците тероризират с ракети и дронове украински градове, има жертви . 0| 3411 |04.07.2024 Русия уби петима и рани 53-ма в Днипро. НАТО ще представи "конкретни пътища" за членство на Украйна

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads