Около 200 възрастни живеят в най големия старчески дом в Русе. Правят им се тестове, както и на целия персонал. Проучват се контактните лица и в дома се прави дезинфекция.

„Правим извънредна дезинфекция, за да не допуснем заразата да се разпространява”, обясни Енчо Енчев, зам.-кмет на Русе пред НТВ.

„Петима са настанени в инфекциозно отделение. Но те са по сами в стая, което означава, че не са контактували с други”, каза Ани Венкова, директор на дома.