Реклама / Ads
6| 4697 |04.03.2015 НОВИНИ

Отношенията между Русия и България се затоплят в социалната сфера

.
Ивайло Калфин обсъди пенсионните права на българите в Русия с Топилин
Пенсионните права, облекчаване на свободното движение на работници от двете страни и подсилване на сътрудничеството между двете социални министерства. Това са темите, по които се договориха министърът на труда и социалната политика Ивайло Калфин и неговият руски колега Максим Топилин.
 

"Независимо, че имаме подписан договор за социално осигуряване с Руската федерация, все още има много въпроси, които не са изяснени, включително въпросът, свързан с пенсионното осигуряване на работилите в СССР и днешна Русия. Започнати са преговори за промяна в това споразумение, които не са завършени. Това, което днес помолих министъра е да ускорим преговорите, както и да засилим това, което трябва да се извърши от експертите от двете страни, за да може възможно най-бързо да намерим най-доброто решение на нерешените въпроси", коментира след срещата българският социален министър Ивайло Калфин.

 

Българската страна пое ангажимента в най-кратки срокове да изпрати на Русия проект на споразумение в областта на трудовата миграция, чрез който да се улесни възможността за работа на български и руски граждани на територията на двете страни.

 

"Има проекти, включително и в IT сектора, за които свободното движение ще даде по-добри възможности, както на работници от двете страни, така и за обмяна на информация за свободни работни места. В България има доста предложения, включително за работници с руски език и това би могло да бъде една добра тема за сътрудничество", коментира още вицепремиерът, цитиран от НТВ.

 

На срещата бяха обсъдени още различните пенсионни модели, процесът на интеграция на хората с увреждания и добрите практики на Русия в сферата на професионалната квалификация и професионалните обучения.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 5201 |14.07.2015 Калфин: Пенсионната реформа не е политическа сделка . 3| 4964 |20.05.2015 Борисов: Пенсионната реформа не започва и не свършва с нас . 4| 6700 |17.05.2015 Калфин: По-висока пенсия, по-късно пенсиониране . 17| 4891 |06.01.2015 Калфин натиска САЩ да признават и бг стажа при пенсиониране

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads