Кои са най-изявените говорители в парламента?

- Христо Гаджев от ГЕРБ-СДС е изрекъл 31 032 думи

- Цончо Ганев от „Възраждане“ е с 27 801 думи

- Лидерът на националистите Костадин Костадинов е трети с 26 284;

- Тримата най-активни от ГЕРБ (Христо Гаджев, Десислава Атанасова и Тома Биков) заедно са казали повече, отколкото цялата група на ПП;

- Най-активният оратор от управляващите (Любомир Каримански от ИТН) е едва 15-ти;

- В топ 30 няма нито един народен представител от „Продължаваме Промяната“;

В 44 НС сред 15-те най-активни депутати има трима от управляващите;

Какви процедурни хватки се прилагат?

- Четирикратно е скочил броят на процедурите по начина на водене, като те са предимно от ГЕРБ-СДС и ДПС;


- Най-много такива процедури са правили Христо Гаджев (ГЕРБ-СДС), Десислава Атанасова (ГЕРБ-СДС) и Мустафа Карадайъ (ДПС);


- В 44 НС е имало само една 15-минутна почивка по искане на парламентарна група. В 47 НС вече са 32 с обща продължителност от 10 часа. Най-много са от ГЕРБ-СДС, като следват ПП и ДПС.


Рекорден брой процедури по начина на водене, лични обяснения, декларации и почивки е имало на заседанието на 21 януари т.г. – цели 40. Тогава депутатите работиха близо 15 часа, удължиха действието на някои текстове от стария бюджет, задвижиха избора на нов председател на КЕВР и изслушваха премиера Кирил Петков, съобщава още bTV.

„Стража" са група независими експерти, които изследват работата на парламента.