1| 5437 |02.07.2014 НОВИНИ

БГ първолак - еврошампион по триатлон

.
Дарен - първия вдясно
Българче стана еврошампион по триатлон, информира. 7-годишният Дарен Кирилов от Русе спечели Европейското първенство в Кицбюел, Австрия."Дарен победи в оспорвана надпревара между участници от 10 държави", разказва майката на шампиона Иглика Кирилова.

7-годишната спортна надежда се класира първи във своята възрастова група сред още 20 момчета и момичета от цяла Европа, пише "Стандарт".

На първенството по триатлон в Австрия Дарен е победител на 250 м бягане, 25 м плуване и на 500 м колоездене.

"Успехът му е плод на талант и редовни упражнения", разказа семейството на шампиона.

Победителят е състезател на русенския спортен клуб "Триатлон Далян", където личен треньор на момчето е Миглена Ангелова.

"Дарен започна с плуване, когато беше само на 2 годинки и 8 месеца", спомня си Иглика Кирилова. Любовта към спорта е завладяла цялата фамилия. С плуване се занимава и 7 години по-големият му брат. През ваканцията русенският шампион тренира всеки ден.

"Изключително амбициозен е и не обича да губи, дори по време на тренировките", обясни неговият треньор. Специалистите предричат все повече спортни постижения на младия състезател.

Талантливото русенче успешно обаче съчетава спорта с музиката, разкриват неговите близки. Дарен е възпитаник на Националното училище по изкуствата "Проф. Веселин Стоянов" в Русе, където свири на флейта. Като всяко съвременно дете той обича компютърните игри, с които шампионът отмаря след динамичния ден. Друго любимо занимание на русенчето е риболовът, където също зае призово място на ежегодно провеждащия се турнир по риболовство за деца в русенското село Николово.