Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
1| 2972 | НОВИНИ

Пътуванията тази година са 10-15% по-скъпи

Пътуванията започват
Пътуванията започват Източник: БГНЕС
Майските празници са началото на морския туризъм, каза пред БНР Димитрина Горанова, председател на Асоциацията на българските туроператори. "При Великден за много от нас има значение дестинацията и от гледна точка на отбелязване на празника. Затова най-предпочитана дестинация е Гърция - и заради морето, и заради факта, че гърците също са православни и празнуват Великден заедно с нас", обясни тя.
 

По думите ѝ дестинациите са традиционни - първа е Гърция, но има и дестинации като Албания, които се налагат все повече на пазара. Потребителят остава в рамките на Европа, констатира Горанова.

 

"В основните курорти единици хотели отварят, но когато туристът излезе да се разходи из курорта, се сблъсква с факта, че курортът все още не е подготвен за летния сезон, всичко е затворено, не е почистено...".

 

В активен сезон сме на обиколния и културния туризъм, посочи още Горанова. По думите ѝ има интерес към този вид туризъм, а чужденците, които посещават страната ни, са от Германия, Великобритания, Испания.

 

 

Спрямо миналата година, Димитрина Горанова отчете поскъпване на пътуванията с около 10-15%.

 

"Пътуването става все по-скъпо, но засега не виждаме очертана тенденция българинът да се отказва да пътува".

 

По думите ѝ се е върнала практиката за ранните записвания.

 

 

 

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Стефан Димитров: Аз съм дипломат, а не политик и няма да участвам в предизборни кампании 11| 3973 | Стефан Димитров: Аз съм дипломат, а не политик и няма да участвам в предизборни кампании Прокуратурата предлага драконовски мерки срещу пияни и дрогирани шофьори 3| 12679 | Прокуратурата предлага драконовски мерки срещу пияни и дрогирани шофьори С 10 млн. евро България и Румъния се сливат с общ проект на Дунава 1| 10541 | С 10 млн. евро България и Румъния се сливат с общ проект на Дунава Ивайло Иванов за ФрогНюз: Израел казва на Иран - "можем да ударим ядрената ви програма". Русия е агресивна и срещу България 2| 10011 | Ивайло Иванов за ФрогНюз: Израел казва на Иран - "можем да ударим ядрената ви програма". Русия е агресивна и срещу България

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads