Реклама / Ads
16| 9062 |17.08.2020 НОВИНИ

Петър Берон: Някакви умници съчиниха депутатите да са 240

.
Петър Берон
Все си мисля, че ВНС би трябвало да бъде последното и да се махне онази част от Конституцията, която касае ВНС. Много малко неща трябва да се променят в Конституцията. Това каза бившият депутат от ВНС Петър Берон по БТВ.
 

ВНС има 5 правомощия. То може всичко да направи. Това е на-върховното представителство на народа. 7-то ВНС работеше и като обикновено. То прие голям брой закони, затова продължи 1,5 г. Имаше неща, които предложих, но не се приеха. Някакви умници съчиниха депутатите да са 240 души и ние се съгласихме. Тогава хората бяха 9 млн. Може да се намали броят малко, но не и на половина. Имаше експерти, които изчислиха 240 депутати за 9 млн. граждани. Но може да са 200. Това е въпрос за аритметика. Ние не сме почнали темата. Аз съм член на партия „Защита“ и ние излязохме с позиция.  

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 15| 4033 |07.04.2021 Президентът: Промените в Конституцията не трябва да стават залог за нечие политическо оцеляване . 72| 9387 |17.08.2020 Борисов с нова теза - искал да даде властта на народа. Затова нареди консултации за ВНС и промени в Конституцията до 2 септември . 24| 9357 |16.08.2020 Проф. Киров: Изявлението на премиера ни хвърли в размисъл. Юридическият му екип е много слаб . 11| 5181 |27.05.2016 Джамбазки: Може да мислим за намаляване на депутатите

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads